Teostame haagissuvilatele (caravanidele) ja matkaautodele päikesepaneelide paigaldust.

Kasutame oma töös kvaliteetseid ja efektiivseid päikesepaneele ning haagissuvilatele ja matkaautodele sobivaid akusid.

Täpsemalt lahendustest:

Võimsus

Enamikel juhtudel on 50W 12V paneelilahenduse süsteem tavakasutuses piisav õhtuti mõne lambi ja haagissuvila pumpade tööshoidmiseks. Paljudel juhtudel on tehases paigaldatud just selle suurusega süsteemid. Soovitatav on siiski jälgida kahte parameetrit: pinge ja võimsus. Suurem võimsus annab võimaluse suuremaks tarbimiseks, kuni erinevate 230V elektriseadmete kasutamiseni. Paneelide komplekti pinge tõstmine 24V'ni annab aga ebasoodsamatel tingimustel (näiteks pilves ilm) parema laadimisvõimekuse. Kasutame päikesepaneelide kontrollereid, mis võimaldavad süsteemi hiljem täiendada - alustada võib 50W süsteemiga ning hiljem paigaldada lisapaneele.

Päikesepaneelide tehnoloogia

Enamlevinud on kolm põhitehnoloogiat:

Monokristall paneelid
Monokristallpaneelide tootmine on kõige kulukam, seetõttu on ka paneelid kallimad. Efektiivsus jääb 15-20% piiresse.

Polükristall paneelid
Polükristallpaneelide toomine on optimaalsem ja paneelide maksumus väiksem. Efektiivsus jääb 13-16% juurde.

Flex paneelid
Painduvad paneelid on võimalik paigaldada kumeratele pindadele ja seetõttu saavutada ka visuaalselt parem lahendus. Siiski on nende efektiivsus kõige väiksem ja maksumus samas suurem kui tavapaneelidel.

Aku

Aku valikul on kaks põhilist valiku otsust: mahtuvus ja tehnoloogia. Kui arvestada minimaalse kasutusega ning päikesepaneelidel põhineva laadimissüsteemiga mis hoiab aku pidevalt täis, on meie kogemuste põhjal täiesti piisavaks 50-60 Ah aku. Suurema tarbesoovi või pideva varjus viibimise korral on otstarbekam valida suurema mahtuvusega aku.

Teiseks põhiliseks otsusekohaks on kasutatav tehnoloogia. Klassikalised autoakud ei ole mõeldud pidevaks tarbimiseks ja seetõttu on neil kolm puudust: tühjaks minnes võib aku kergelt rikneda, laadimistsüklite arv (tühja aku täislaadimine) on väike, aku hakkab riknema juba suhteliselt kõrge pinge korral. Seetõttu on kõige õigem kasutada süvatühjenemisakut, mille ehitusel on arvestatud et tühjenemine ei rikuks akut ning pidev täis-tühi-täis-tühi ei riku veel akut. Samuti toimivad akud ka madalama pinge korral. Lisaks on tavalisel käivitusakul (plii-happeaku) veel vajalik lisaventilatsioon, mida süvatühjenemisakudel sõltuvalt tüübist ei ole vaja.

Paigaldus

Sõltuvalt haagissuvila ehitusest on võimalik kas pinnapealne paigaldus katusele või paigaldus läbi katuse. Kõik läbiviigud ja kinnitusavad tihendame korrektselt, vältimaks vee võimalikku sattumist konstruktsioonidesse.

Tehaselahendused

Müües erinevaid kasutatud haagissuvilaid oleme kokku puutunud ka mitmete tootjate tehaselahendustega. Meie poolt müüdavatel caravanidel oleme tähele pannud, et tehases on paigaldatud eelkõige väiksema võimsusega (ca 50W) polükristallpaneelidega lahendusi. Kasutusel on väga mitmete võimalustega infotablood. Enamjaolt on kasutusel autoakud, mis peavad vastu veel mitmeid aastaid.

Hiljem lisatud lahendused on üldjuhul võimsamad (ca 100W-150W), samas on erinevaid mõõtureid ja infoallikaid vähem.

Hind

Kui teie haagissuvilal on juba aku, algab 50W võimsusega päikesepaneelide lahenduse paigalduse maksumus 380 eurost. Koos aku paigaldusega algavad 50W võimsusega päikesepaneelide ja ~50Ah aku lahendused 500 eurost. Hinnangud sisaldavad paneele, paigaldustarvikuid, kaabeldust, laadimiskontrollerit, paigaldust, akuga hinnangu korral ka akut ja akulaadijat laadimiseks 230V võrgust.

Garantii

Erinevalt internetifoorumitest või oksjonilehtedelt ostetud lahendustele anname oma paigaldatud komponentidele ametliku garantii vastavalt tootja tingimustele.

* Kõik lehel toodud hinnad sisaldavad käibemaksu.

Hinnapakkumise ja paigaldusaja kokkuleppimiseks võtke ühendust riho@caravanpluss.ee või telefonil +5656 2022.